• ...a takto to začalo

...podarilo sa, pružinové  hojdačky sú naše...

...slávnostne nám odovzdali grant v sume 1 300 EUR na pružinové hojdačky

Grantový program Nadácie Tesco pomohol Materskej škole v Dobrej Nive

Keď Nadácia Tesco vyhlásila druhé kolo Grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáhame“, určeného na zlepšenie prostredia v našom okolí, cítili sme, že je to šanca pre našu materskú školu. Veď finančná podpora 1 300 Eur za víťazný projekt nie je zanedbateľná.  Naše  zastaralé a nefunkčné ihrisko si priam pýtalo finančnú injekciu na rekonštrukciu. Povedali sme, že túto šancu si nenecháme ujsť. Pripravili sme projekt pod názvom Detské ihrisko v materskej škole v znamení hesla „Zabávaj sa a hraj, tu ti bude naj!“. Na podporu nášho projektu sme vyzvali mnohé neziskové organizácie v  Dobrej Nive aj vo  Zvolene a tiež Obecné úrady v Dobrej Nive a Podzámčoku. Oslovili a získali sme aj zamestnancov obchodných reťazcov Tesco Zvolen, hlavne  HM TESCO EXTRA Zvolen na čele s riaditeľkou Petrou Krchňavou. Všetci nás podporili. Našim cieľom bolo získať prostredníctvom projektu financie na zakúpenie strunových hojdačiek pre deti našej materskej školy. Zlepšili by sa tak podmienky na pohybové aktivity detí.  Keď nám z Nadácie Tesco oznámili, že náš projekt hodnotiaca komisia zaradila medzi tri najlepšie projekty v regióne, začali sme neúprosný súťaživý boj o získanie žetónov za nákupy v Tescu. Zmobilizovali sme všetkých - deti, rodičov, starých rodičov, kolegov, zamestnancov Tesca, známych i neznámych priaznivcov Materskej školy v Dobrej Nive. Snaha a úspešná prezentácia priniesli svoje ovocie. Náš projekt získal najväčšiu podporu od zákazníkov Tesca. Náš projekt získal najviac hlasov v podobe tisícok žetónov. Finančná injekcia naozaj prišla a hojdačky sú naše. Každý deň ich deti s neskrývanou radosťou v očiach a nedočkavosťou rozhojdajú.

Ďakujeme organizátorom grantového programu TESCO STORES SR, a. s. a partnerskej Nadácii Pontis, že svojimi aktivitami finančne prispievajú na „dobré veci“ pre zlepšenie kvality života na Slovensku. Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí vložili žetón za svoj nákup v Tescu a podporili projekt materskej školy ZŠ s MŠ Juraja Slávika Neresnického v Dobrej Nive.