•

Základná škola s materskou školou vznikla ako nový subjekt na podnet zriaďovateľa, ktorým je Obec Dobrá Niva, dňa 1. júla 2004. Materská škola je umiestnená v pôvodnej budove na Ulici 8. marca 317/7. Je to jednoposchodová účelová budova, ktorej súčasťou je školská jedáleň a priestranný školský dvor.

V školskom roku 2022/2023 sú v prevádzke MŠ 3 triedy s počtom 53 detí. Riaditeľkou školy je Mgr. Kvetoslava Babiaková. Predprimárnu výchovu a vzdelávanie zabezpečuje 6 kvalifikovaných učiteliek MŠ, pedagogická asistentka a špeciálna pedagogička. Kolektív pedagogických zamestnancov dopĺňajú prevádzkoví zamestnanci - hlavná kuchárka, pomocná kuchárka a 2 upratovačky.

Vedúca školskej jedálne a kurič vykonávajú svoje pracovné činnosti v obidvoch školách t.j. v ZŠ a v MŠ.

Podľa organizácie prevádzky v danom školskom roku sú na  prízemí dve triedy:

I. trieda:    2 - 3 - 4 ročné deti - "Lienky"

II. trieda:   3 - 4 - 5 ročné deti -  "Včielky"

Na poschodí je trieda predškolákov-detí plniacich povinné predprimárne vzdelávanie:

III. trieda:    5 - 6 ročné deti - "Motýliky"