• Múdre hranie

• Cieľ výzvy

Podpora zlepšenia vybavenia materských škôl v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok slúžiacich na rozvoj matematickej a informatickej gramotnosti, prírodovednej gramotnosti, technických zručností, psychomotoriky, jemnej a hrubej motoriky, rozvoj reči a hudobnej a umeleckej expresie.

Zo získaných finančných prostriedkov

z projektu (1 000 EUR) sme zakúpili:

1.Pomôcky na technické vzdelávanie - Detský drevený pong-pracovné náradie.

2.Pomôcky na rozvoj prírodovednej gramotnosti - prírodovedný stolík.

3.Pomôcky na rozvíjaniem matematickáej a informatickej gramotnosti - programovateľná hračka.

4.Elektronické pomôcky na rozvoj reči - Zvukové mikrofóny a záznamníky , terapeutické zrkadlá.

5.Pomôcky a hry Sady na zrakové a priestorové vnímanie.

6.Rôzne žánre detských kní v počte 11 kusov.

Uvedené pôcky a knihy využijeme vo výchovno-vzdelávacej činnosti na rozvoj predčitateľskej gramotnosti a upevňovania počúvania s porozumením a na aktivitu"5-minútové príbehy na každý deň". Prostredníctvom zakúpených pomôcok sa budeme orientovať na rozvoj reči, pracovných zručností a technického vzdelávania, pripravíme aktivity na experimentovanie , bádanie. Vyhľadáme pomôcky, ktoré budú mať kompenzačný charakter pre deti so ŠVVP. Čím zabezpečíme zlepšenie podmienok pre vhodnú inklúziu a elimináciu ich zdravotného znevýhodnenia.